Meghan Markle publikon librin e parë për fëmijë, akuzohet për kopjim të idesë

7 Maj, 2021 - 9:58 pm

Meghan Markle nuk është më vetëm një aktore, humanitare dhe sipërmarrëse. Tanimë, dukesha është edhe një autore e librave për fëmijë!

Ajo sapo ka botuar librin e saj të parë të ilustruar për fëmijë, të quajtur “The Bench” (Stoli), një histori e bukur për një nënë që shikonte lidhjen midis djalit të saj dhe babait të tij, transmeton KultPlus.

Libri është frymëzuar nga lidhja e Princit Harry dhe Archiet.

Por interneti ndonjëherë ka reagime shumë ndryshe nga ato që mund të priten.

Njerëzit online e kanë akuzuar Meghanin për kopjimin e konceptit të librit të saj nga “The Boy on the Bench” (Djali në stol), nga Corrinne Averiss.

Megjithatë, duket se këta dy libra nuk kanë asgjë të ngjashme dhe e vetmja gjë që kanë të përbashkët është ekzistenca e një stoli.

Komentet e vrazhda dolën nga kontrolli, aq sa Averiss u detyrua t’i drejtohej Twitterit për t’i qartësuar të gjithë se ajo nuk mendon se Dukesha e Sussex kopjoi konceptin e librit të saj.

Duke lexuar përshkrimin dhe ekstraktin e botuar të librit të ri të dukeshës, kjo nuk është e njëjta histori ose e njëjta temë si “The Boy on the Bench”. Unë nuk shoh ndonjë ngjashmëri”, -shkroi autorja.

Kështu, Averiss u dha fund këtyre pretendimeve.

Meghan ka thënë se ideja e librit filloi si një poezi që ajo shkroi për burrin e saj në Ditën e Baballarëve, një muaj pasi Archie lindi dhe “… ajo poezi u bë kjo histori”.

Të fundit

Të ngjajshme