Mësimi i gjuhës shqipe në Serbi po kthehet në trend (VIDEO)

9 Janar, 2018 - 7:15 pm

Mësimi i gjuhës shqipe në Serbi është kthyer në një trend.

Një studente serbe e albanologjisë ka marrë mijëra klikime në internet në videot e saj ku tregon se si mësohet gjuha shqipe.

Millena Beran është studente e albanologjisë. Me disa miq kanë filluar një projekt për për promovimin e gjuhëve të mos marrëveshjes deri më tani. Beran dhe miqt besojnë në një përdorim të ri të gjuhës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme