Ne baba i kujtojmë gjithmonë fjalët e tua: Të mos harroni kurrë që jeni vajzat e Lasgush Poradecit

29 Janar, 2019 - 2:50 pm

Marie Lasgush Poradeci, vajza e poetit të njohur Lasgush Poradeci ka shprehë sërish mllefin për padrejtësistë që i janë bërë kësaj familje.

KultPlus më poshtë ju sjellë reagimin e saj origjinal.

Ne baba i kujtojme gjithmone fjalet e tua: “Te mos harroni kurre qe jeni vajzat e Lasgush Poradecit”. Dhe sigurisht qe une dhe Kostandina nuk e kemi harruar. ATA na vodhen nje cope te vogel bahce qe e kemi buze liqenit. Ja u dhane te tjereve per biznes. ATA na vodhen te drejten e autorit, asnje liber i yti nuk eshte ne bibliotekat e shkollave. Ata me presione te felliqta na persekutonin ne ato pune qe i mbanim me thonj. Perse? Vetem se ishim vajzat e tua. Dy vajza te lindura nga dashuria. ATA jane turpi i ketij kombi bashke me femijet e tyre qe i kane nga instikti. Te gjithe do shkojne ne ferr bashke me parate e vjedhura dhe mendjet e tyre te kalbura./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme