займ на карту онлайн потребительский кредит

“Në histori nuk ka ligje, përveç njërit, mos u orvat kurrë të pushtosh Rusinë”

8 Nëntor, 2020 - 11:05 pm

Alessandro Barbero lindur më 30 prill 1959, është një historian, romancier dhe eseist italian.

Barbero lindi në Torino. Ai ndoqi Universitetin e Torinos, ku studioi letërsi dhe histori mesjetare. Ai fitoi çmimin Strega 1996, çmimin më të dalluar letrar të Italisë, për Bella vita e guerre altrui di Mr. Pyle gentiluomo.  Romani i tij i dytë, Romanzo russo. Fiutando i futuri supplizi, është përkthyer në anglisht si Romani Anonim. Ndjenja e mundimeve të së ardhmes (Sulaisiadar ‘san Rudha: Vagabond Voices, 2010).

KultPlus më poshtë ju sjellë një nga shprehjet e tij të famshme.

“Në histori nuk ka ligje, përveç mbase njërit: mos u orvat kurrë të pushtosh Rusinë!”/ KultPlus.com

Të ngjajshme