Në Universitetin e Prishtinës, ligjëratat po mbahen në terr

26 Dhjetor, 2017 - 5:38 pm

Për shkak të mungesës së furnizimit me energji elektrike, sot në kryeqytet disa ligjërata në Universitetin e Prishtinës janë mbajtur në terr.

Një fotografi e marrë në Facebook nga Lirim Berisha tregon ligjëratat me pak dritë por në terrin e Prishtinës, prapë duke tentuar të mësohet diçka në kushte mjerimi.

“Qe, qetu ne UP, tu i mbajt ligjeratat ne terr! Kryeminister qysh spo te teket me na fal naj gjenerator, njejt si qysh tu ka tek me ju fal 60 milion euro prodhueseve te ujit” ka shkruar Berisha në fotografi.

Disa lagje të Prishtinës ka disa javë që po përballen me terrin dhe me mungesën e energjisë elektrike, ndërsa nuk ka asnjë orar apo shpjegim pse po ndodhë një gjë e tillë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme