Nga Ndrenika, te Kadare dhe nipi i Ismail Qemalit, Ben Blushi shpalos personazhet e librit ‘Ja 41 njerëzit që më kanë besuar 41 sekretet’

13 Nëntor, 2022 - 4:30 pm

Gazetari dhe shkrimtari Ben Blushi ka publikuar sot emrat e personazheve të librit të tij të fundit “41 Sekrete”.

Bëhet fjalë për artistë, shkrimtarë dhe njerëz të zakonshëm, për të cilët ai ka shkruar dhe më herët.

Postimi i plotë:

JA 41 NJERËZIT QË MË KANË BESUAR 41 SEKRETET
1. ROBERT NDRENIKA, ME KAPELËN TIME
2. FOTOGRAFIA E ZELENSKY-T
3. EDMOND TUPJA: JAM ÇIFUT, MË FAL, HEBRE
4. IBRAHIMI, BERBERI IM TURK
5. KUAZIMODO, OSE FRANI I VERBËR
6. PETRIKA BLUSHI, XHAXHAI IM
7. MONIKA LUBONJA, NJË JETË ME TIGRAT
8. MEHDIU, BELGU MYSLIMAN
9. NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE
10. GRATË E KRISHTIT
11. FLORENCI, TREGTI ME LIBRAT E MI
12. GJIROKASTRITI MUNTAZ DHRAMI
13. ANDI BUSHATI, UNË DHE TELEFONI I ENVER HOXHËS
14. FOTOGRAFIA E ALBANI DOMIT
15. NEDIN VLORA, NIPI I ISMAIL QEMALIT
16. ME GJYSHEN TIME, MYNEVER SHUTERIQI
17. FREDERIK NDOCI, DONALD TRUMP DHE ILUMINATI
18. EDVIN SCHWARTZ, KUSHËRIRI I FROJDIT
19. DRITARET E BOJKEN LAKOS
20. VIKTOR ZHUSTI, ALI PASHË TEPELENA DHE BILL GATES
21. ISMAIL KADARE, PASDITE
22. FARIDAH, BASKETBOLLISTJA AFGANE
23. ROBERT RADOJA, GJERMANI I FUNDIT DHE LABËRIA
24. JULIEN ROCHE, NJERIU QË BLEU STALININ
25. BABA SALIU, DERVISHI QË QESH
26. ROZETA, VAJZA E VANGJUSH MIOS
27. HELIDON HALITI, PIKTORI PA THONJ
28. NË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNIN
29. NIKOLLË LESI, UNË DHE GAZETA “INDIPENDENT”
30. SONATA E SONADËS
31. AMERIKANI QË KËRKON TË VDESË NË SHKODËR
32. FOTOGRAFIA E MARENGLENIT
33. SEKRETI I AT NIKOLLA MARKUT
34. EDUARD DURALLIU, NIPI I FAIK KONICËS
35. MARIA, VAJZA E LASGUSH PORADECIT
36. DREN ABAZI DHE ERDOGANI
37. VJOLLANDI, GJYKATËSJA E DARDHËS
38. PRINCI I LIBOFSHËS DHE FOTOGRAFI I MELANIA TRUMP-IT
39. BISEDË PËR FOTOGRAFINË ME BURIM MYFTIUN
40. DAVIDI, VAJZA QË U BË DJALË
41. SI TË BËHESH MYSLIMAN NË KAVAJË

PS: Nëse ju pëlqen lista e personazheve të librit tim “41 Sekrete” bëjeni share që t’ia shpërndani miqve. Ju pres të gjithëve të mërkurën në datë 16 në panair. / KultPlus.com

Të ngjajshme