“Ngarendje” nga autori Bardhyl Oseku do të promovohet në Gjakovë

2 Gusht, 2019 - 6:30 pm

Libri me poezi “Ngarendje” nga poeti Bardhyl Oseku do të promovohet javën tjetër në Gjakovë, shkruan KultPlus.

Ky vëllim poezish përmban dhjetëra poezi me dhjetëra tematika të ndryshme, për dashurinë, për lumin, për miq e për familje.
Promvimi i librit është mbështetur nga Komuna e Gjakovës, kurse libri është botuar nga revista “Drita” në Suedi, si dhe redaktore dhe recensente e librit ka qenë Enela Tabaku

Autori i librit zotri Bardhyl Oseku ka treguar për KultPlus se ky është libri i tijj i parë.
“Ky është libri im i parë. Libri është i ndarë në pesë cilke: thirrje, peizazh, meditim, dfëshirë, shtëpi” ka thënë Oseku./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme