Një kartolinë për Dritëro Agollin e shkruar më 1985-ën

5 Janar, 2019 - 5:40 pm

Një kartolinë e shkrimtarit me origjinë Arbëreshe , Carmine Abate dërguar Dritëro Agollit më 1985 bëhet publike pas gati 35 vitesh. Autor i “Të jetosh pa kufinj dhe histori të tjera”, “ Shtegtimi i unazës” , “Mes dy detesh”, apo e vlerësuara me çmime “ Kodra e erës”, Abate kishte pasur mundësi ta vizitonte Shqipërinë gjatë komunizmit.

E dërguar në vitin 1985, në kohën e një Shqipërie të mbyllur , Shqiperi të cilën pati fatin ta vizitonte edhe i riu i talentuar arbëresh. “Ju kujtoj me respekt dhe ju uroj përzemërsisht Vitin e Ri 1985! Sjelltë për ju sa më shumë gëzim e lumturi.

Suksese në punë e në jetë. Të fala. Carmine Abate”, shkruhet në kartolinë./gazeta-shqip/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme