Një qenushe futet në librari dhe vjedhë librin e shkrimtares së njohur (VIDEO)

23 Mars, 2018 - 8:58 pm

Në një librari në Brazil, një qenushe futet brenda dhe del jashtë pa u parë nga askush.

Qenushja, krejt rastësisht dhe e qetë rrëmben një libër.

Libri është ai i Elena Ferrantes, “The Story of the Lost Child”, një prej librave të njohur të shkrimtares misterioze italiane.

Vajza që punon në librari e ka kuptuar më vonë se një libër po i mungon dhe nga kamerat e sigurisë e ka kuptuar se qenushja e ka marrë librin me vete. E cka ka ndodhur më pas, është magjike.

Është gjetur qenushja, afër Librarisë – University Infinity Livraria, dhe është dërguar për kontrollë mjekësore që më pas të adoptohet nga një familje.

Sa për librin e ‘vjedhur’ prej qenushes, historia është kjo. Dy shoqe, Elena dhe Lila, kalojnë nëpër peripeci të ndryshme jetësore. Librat e Ferrantes lidhen për këto dy personazhe italiane, dhe të gjithë librat e saj kanë një lidhje mes tyre. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme