Panairi i Librit në Tiranë rikthehet pas mungesës njëvjeçare

16 Nëntor, 2021 - 1:00 pm

Pandemia COVID-19 ka pamundësuar zhvillimin e shumë aktivitete vitin e kaluar, njësoj siç bëri edhe me Panairin e Librit në Tiranë, shkruan KultPlus.

Megjithatë, pas mungesës njëvjeçare, panairi i 24-të i Librit do të zhvillohet në datat 17 dhe 21 nëntor në Pallatin e Kongreseve.

Shoqata e Botuesve Shqiptarë është organizuese e panairit shumë të veçantë, pas periudhës së vështirë nëpër të cilën kaluan shumë shtete Evropiane, ndër to edhe Shqipëria.

Ky panair është një nga evenimentet më të rëndësishme për lexuesit në radhë të parë, botuesit, shkrimtarët dhe përkthyesit.

Shtëpitë botuese të librave do të kenë stendat e tyre përkatëse, ku edhe librat do të jenë të zhanreve të ndryshëm./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme