PEN Qendra e Kosovës me mbrëmje përkujtuese për Rifat Kukajn

8 Nëntor, 2020 - 4:13 pm

Në KultPlus Caffe Gallery në Prishtinë, të hënën, më 9 nëntor, në orën 17.00, PEN Qendra e Kosovës vazhdon aktivitetin e vet në kujtim të shkrimtarëve të ndjerë të vendit.

Në mbrëmjen e tetë të PEN Qendrës, përkujtohet, shkrimtari e poeti për fëmijë e të rritur, skenaristi dhe mjeshtri i humorit, Rifat Kukaj.

Për Rifat Kukajn do të flasin miku i tij i letrave Ibrahim Kadriu dhe studiuesja Qibrije Demiri Frangu.

Mbrëmjen e udhëheq Binak Kelmendi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme