PEN Qendra e Kosovës përkujton nesër Mirko Gashin

18 Nëntor, 2020 - 2:43 pm

PEN Qendra e Kosovës nesër përkujton poetin dhe boemin Mirko Gashi.

Përkujtimi mbahet nesër, 19 nëntor dhe fillon në orën 17.00 në KultPlus Caffe Gallery.

 Për veprën e Mirko Gashit do të flasin Osman Gashi dhe Naime Beqiraj. Mbrëmjen përkujtuese e udhëheq Sali Bashota.

Kjo është mbrëmja e dhjetë dhe e fundit e planifikuar për sivjet nga PEN Qendra e Kosovës në kuadër të projektit “Ora e Shkrimtarit”, përkrahur nga MKRS-ja. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme