PEN Qendra e Kosovës sot përkujton shkrimtarin Azem Shkreli

2 Nëntor, 2021 - 11:30 am

Sot, më 2 nëntor, në ambientet e KultPlus Caffe Gallery, në Prishtinë, përkujtohet jeta dhe vepra e shkrimtarit të ndjerë Azem Shkreli. 

Për veprën jetësore të Shkrelit do të flasin Avni Spahiu dhe Naime Beqiraj.

Aktiviteti fillon në orën 17:00, ku edhe ftoheni të merrni pjesë. 

Ky aktivitet është i treti me radhë në kuadër të projektit të sivjetmë “Ora e Shkrimtarit2” e PEN Qendrës së Kosovës.  

Më parë janë përkujtuar Latif Berisha dhe Enver Gjerqeku./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme