Poetja e njohur hebreje, Braha Rosenfeld përkthehet në gjuhën shqipe

19 Nëntor, 2020 - 9:30 am

Shtëpia Botuese OM, ka botuar librin “Përsëri Zanafilla” të autores izraelite, Braha Rosenfeld, përkthyer nga Edita Kuçi Ukaj.

Braha Rosenfeld është një poete e njohur hebreje, poezitë e së cilës janë vlerësuar me shumë çmime dhe janë përkthyer në shumë gjuhë të huaja.

Rosenfeld është autore e shtatë përmbledhjeve me poezi, njihet edhe si kritike letrare, përkthyese dhe botuese.

Librin mund ta gjeni nëpër librari, si dhe mund ta porositni online. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme