Presidenti francez ka shkruar roman erotik frymëzuar nga dashuria për gruan

15 Janar, 2018 - 5:30 pm

Në biografinë e re të zonjës së parë franceze, Brigitte Macron, thuhet se burri i saj ka shkruar një roman erotik të frymëzuar nga romanca e tij e hershme, kur ai ishte ende një adoleshent kurse ajo ishte mësuesja e tij dhe ishte e martuar, shkruan The Guardian, përcjellë KultPlus.

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i cili tanimë është 40 vjeçar, u dashura në Brigitten gjatë provave për një lojë në shkollën e mesme në Amiens ndërsa sfidoi mosmiratimin e prindërve për të ndjekur lidhjen e tij me një grua 24 vite më e vjetër se ai.

Romani i titulluar “The book, Brigitte Macron, The Liberated Woman” del së shpejti në treg më 17 janar. Fqinja e Macron ka njoftuar lidhur me romanin.

“E kam takuar Emanuel Macron kur ka qenë adoleshent dhe më kërkoi ta ndihmoja me shtypjen e dorëshkrimit. Ishin 300 faqe që sapo i kishte shkruar dhe kuptohej qartë që ishin emocionet dhe dëshirat e tij të momentit. Nuk kishte emra por romani ishte gjithsesi i guximshëm. Sot më vjen keq që nuk më shkoi ndër mend të ruaja një kopje të tij”, ka thënë fqinja për një gazetare franceze që është kujdesur për biografinë që do të dal së shpejti në tregun francez./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme