Qytetarët presin para shtëpizës së librashitësit Florim Beqiri (FOTO)

4 Tetor, 2018 - 10:33 am

Një postim i librashitësit, Florim Beqiri u bë hit nëpër rrjete sociale. Ai uli çmimin e librave në 1 euro, për ta paguar qiranë mujore që sipas tij është 320 euro.

Ai kërkoi nga të gjithë qytetarët që të shkojnë dhe t’ia blejnë librat, në mënyrë që autoritetet mos t;ia marrin shtëpizën.

“Qytetar të nderuar ,ju të gjithë që e doni librin. Autoritetet na kanë detyruar të paguajmë 320 € në emër të qiras mujore për shfrytëzimin e shtëpizave të librit. Afati i fundit është nesër në të kundërtën më mirret shtëpiza e librit(vendi im i vetëm që gjenerojë të ardhura për familje) Unë kam ofruar një zbritje të librit me çmim vetëm 1 €uro. Kam nevojë të shes edhe 220 libra për të arritur shumën e kërkuar. Ju bëjë thirrje që nesër mundësisht të bleni nga një libër edhe nese nuk e keni planifikuar”, ka shkruar Beqiri në facebook.

Për këtë kishte reaguar edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ai e kishte thirrur në takim librashitësin, për të diskutuar rreth kësaj teme.

E sot në mëngjes një numër i madh i qytetarëve po presin para shtëpizës së Florim Beqirit të blejnë libra, raporton Insajderi.

Përkundër se ai ende nuk e ka hapur, qytetarët shprehen të interesuar për blerjen e librave.

Të fundit

Të ngjajshme