Së shpejti vjen menifestimi letrar “Gratë për Gjergjin”

1 Korrik, 2018 - 10:30 am

Shkrimtaret e njohura kosovare do të bashkohen këtë të enjte në manifestimin artistik e letrar, ku do të lexojnë poezitë e tyre, shkruan KultPlus.

“Gratë për Gjergjin” organizohet në kuadër të shënimit të vitit mbarëkombëtar të Gjergj Kastriot Skënderbeut, nën patronatin e Zyrës së Sekretariatit të Qeverisë së Kosovës .

Ky aktivitet organizohet nga shkrimtaret: Dije Demiri-Frangu dhe Ilire Zajmi dhe mbahet në Bibliotekë Kombëtare “Pjetër Bogdani”, duke filluar nga ora 11:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme