Shënohet 90-vjetori i lindjes së shkrimtarit Murat Isaku

16 Prill, 2018 - 5:00 pm

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, organizon shënimin e 90 – vjetorit të lindjes së shkrimtarit, poetit të njohur të letërsisë shqiptare, Murat Isaku.

Në këtë përvjetor, do të promovohet edhe përmbledhja me poezi të përzgjedhura: “Jeta e Ketrit”, (poezi të botuara dhe të pabotura të Murat Isakut).

Ky aktivitet do të mbahet më 19 prill (e enjte), në orën 19:00, në amfiteatrin e Fakultetit të Arteve të UT- së, (Qendrën për Kulturë të Tetovës)./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme