‘Shfaqja e fundit e Marie Gjonit’ për Bekim Lumin

13 Mars, 2018 - 8:58 pm

Tashmë janë shpeshtuar aktivitetet artistike për ta ndihmuar regjisorin Bekim Lumi, i cili po përballet me sëmundjen e rëndë të kancerit, shkruan KultPlus.

Për ta ndihmuar regjisorin, do të shiten 200 kopje të dramës “Shfaqja e fundit e Marie Gjonit”. Këtë e ka bërë të ditur vet Surroi, shkruan KultPlus. “Drama e ndaluar, ‘Shfaqja e fundit e Marie Gjonit’, nesër në Skenën e Vogël. 200 kopje për Bekim Lumin”, ka shkruar ai në rrjetin e tij social në Facebook.

Paratë e mbledhura do të përdoren për tu solidarizuar me regjisorin dhe profesorin Bekim Lumi, një artist që për vite me radhë ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për skenën artistike dhe teatrale si dhe edukimin e studentëve dhe artistëve të rinj./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme