Shkrimtari i ‘Game of Thrones’: Seriali nuk ishte i mirë për mua

20 Gusht, 2019 - 2:30 pm

Shkrimtari George R. R. Martin e ribotoi dhe tha se ishte i lumtur që “Game of Thrones”, që ishte bazuar në librat e tij nga “The Winds of Winter”, kishte përfunduar.

Autori i njohur ka pranuar se shkrimi i një skenari për një seri popullore ka ngadalësuar përfundimin e kësaj serie, e cila duhet të quhet “Erërat e dimrit”.

Ai pranoi në një intervistë për Observer se nuk mendonte se seriali ishte i mirë për të.

“Në vend që të më ndihmonte për t’i mbaruar librat, ajo në të vërtetë më ngadalësoi. Unë shkruaja çdo ditë, edhe kur ishte një ditë e mirë. Por do të ndihej keq, sepse çdo ditë do të mendoja, ‘Zot, më duhet ta mbaroj librin. Kam shkruar katër faqe në vend të 40”, tha shkrimtari i njohur.

Episodi i tetë dhe i fundit i serialit popullor u transmetua në muajin maj. Disa episode të fundit kanë marrë mjaft komente negative, madje është nisur edhe një peticion për të regjistruar episodin e fundit.

Martin, megjithatë, tha që i kushtoi shumë vëmendje këtyre komenteve dhe se njerëzve “duhet t’u lejohet të kenë teoritë e tyre”, raporton Independent.

Libri i fundit që shkroi Martin ishte “Dancing with Dragons” dhe doli në shitje në vitin 2011. Ai ende nuk ka mbaruar punën për romanin e fundit.

Martin gjithashtu është përfshirë në shkrimin e një serie që do të merret me kohën që çon deri në luftën për Fronin e Hekurt, në të cilën Naomi Watts do të luajë një rol kryesor. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme