‘SHQIPËRIA qan HOMERËT’, promovohet libri për Arbënor e Astrit Deharin

16 Qershor, 2024 - 12:49 pm

Është promovuar libri për Astrit e Arbënor Deharin, e që e mban titullin “SHQIPËRIA qan HOMERËT”.

Dy vëllezërit ishin aktivistë të Lëvizjes së Vetëvendosjes, si dhe djemtë e shkrimtarit e deputetit, Avni Dehari, njofton Klankosova.tv.

Libri u promovua në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

Ky libër me poezi të shkruara për Arbënor e Astrit Deharin ka disa autorë, që janë përmbledhur e redaktuar nga Rushit Ramabaja dhe Nebih Bunjaku, për t’u botuar nga Shtëpia Botuese dhe Shtypshkronja Lena Graphic.

Të ngjajshme