“Shumë miq, pak miqësi”

7 Korrik, 2020 - 11:00 pm

Alphonse Karr ishte shkrimtar, gazetar dhe kritik i shquar francez, shkruan KultPlus.

Ai bëri karrierë në letërsi dhe gazetari, duke u shquar për mprehtësinë e mendimeve. Punoi në gazetat më të njohura tw Francws si nw “La Figaro”, “Le Journal”, e tw tjera, si dhe shkroi një sërë romanësh.

Të njohura janë edhe thëniet e tij, një nga to po e sjellim sonte. /KultPlus.com

“Shumë miq, pak miqësi”.

Të fundit

Të ngjajshme