займ на карту онлайн потребительский кредит

Të hënën, homazh për poetin Basri Çapriqi

Janar 11, 2019 - 4:00 pm

PEN Qendra e Kosovës, me rastin e njëvjetorit të ikjes në amshim të poetit, profesorit dhe ish- kryetarit të PEN-it, Basri Çapriqit, mban homazh.

Aktiviteti mbahet në Teatrin Kombëtar të Kosovës (skena e vogël), më 14 janar 2019, në orën 12:00. Me rastin e këtij homazhi, nga aktorët  profesionistë, do të lexohen pjesë të zgjedhura nga krijimtaria poetike e Basri Çapriqit./ KultPlus.com

Të ngjajshme