“Të mjerët” e Viktor Hygos përfundon në një kontenier të Shqipërisë (FOTO)

24 Prill, 2018 - 2:00 pm

Dje u shënua Dita Ndërkombëtare e Librit dhe u fol mjaft shumë për rëndësinë e librit në emancipim dhe ngritjen e vetëdijes shoqërore. Por ndryshe nga kjo, ka disa ditë që po qarkullon një fotografi ku një nga librat më të njohur të një shkrimtari të rrallë siç është Viktor Hugo, ka përfunduar në një kontinier së bashku me shumë hedhurina të tjera.

“Të mjerët” është një nga romanet më të shquara të shkrimtarit francez, Viktor Hygo, që është botuar në vitin 1862, shkruan KultPlus.

“Për të ardhur keq se si përfundon Viktor Hygo në Shqipërinë e mjerë nga njerëzit e mjerë nga mend e kokës…”, shkruhet në postimin e një faqe shqiptare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme