Të parin Shën Valentin pasi humba bashkëshortin mora një buqetë me lule: Dashnija jeme për ty asht e përjetshme

7 Tetor, 2020 - 6:55 pm

Sue Johnston

Përktheu Arjola Zadrima

Bashkëshorti jem i dashtun dhe unë , ishim së bashku prej 46 vitesh. Çdo ditë të Shën Valentinit ishte ai vetë që më sillte lulet ma të bukura me një pusullë me pesë fjalë : ” Dashnija jeme për ty , rritet”. Katër fëmijë , katërdhetegjashtë buqeta dhe një jetë mbushë me dashuni, kjo ishte pasunia që më la kur ai vdiq para dy vitesh.

Të parin Shën Valentin e vetme mbas dhjetë muej që e kisha humbë, u shokova kur mora një buqetë të mrekullueshme adresue për mue nga John.

Fort e nervozueme me zemër të thyeme telefonova luleshitësin tuj i thanë që duhet ti kishte prue gabim. Luleshitësi më ktheu përgjigje: ” Jo zonjë , nuk i kam prue gabim. Burri juej para se me vdekë ka pague për shumë vite dhe na ka kërkue me i garantu se këto buqeta do ti sillnim dhuratë, çdo ditë të Shën Valentinit’.

Me zemër në fyt mbylla telefonin dhe lexova pusullën.

Thoshte: ” Dashnija jeme për ty asht e përjetshme”./ KultPlus.com

Të ngjajshme