Të premten promovohet libri ‘Katërdhetë e pak’ i poetes Vlora Ademi

22 Mars, 2023 - 7:15 pm

Ditën e premte, me datë 24 mars, me fillim nga ora 19.00, në KinoArmata, Artpolis organizon përurimin e librit “Katërdhetë e pak” të poetes Vlora Ademi.

Për librin do të flasin Primo Shllaku dhe Agim Baçi nga Tirana, si dhe redaktori i librit, Gazmend Bërlajolli.

Promovimi do të realizohet nën moderimin e regjisores dhe aktivistes Zana Hoxha, poezitë nga libri “Katërdhetë e pak” do t’i lexoj regjisorja dhe aktorja, Melihate Qena, ndërsa për pjesën artistike, do të përkujdesen, Elikona Hysaj Shala bashkë me Astrit Stafai.

Ky aktivitet realizohet në kuadër të Fondit për Art Feminist i Artpolis, i cili përkrahet nga programi i Fondacionit Kosovar për Shoqëri Civile (KCSF) ‘EJA Kosovë’, bashkëfinancuar nga Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC), Suedia dhe Qeveria e Dukatit të Madh të Luksemburgut./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme