“Fotoja vlen sa njëmijë fjalë”

19 Gusht, 2022 - 10:00 pm

19 gushti shënon Ditën Botërore të Fotografisë.

Më poshtë gjeni disa prej thënieve më të mira për fotografinë. /KultPlus.com

Fotoja vlen sa njëmijë fjalë.

— Napoleon Bonaparta

Një foto vlen sa 1000 mohime.

— Ronald Reagan

Unë besoj në barazinë e gjithkujt, përveç reporterëve dhe fotografëve.

— Mahatma Gandi

Postieri kërkon një autograf. Taksisti kërkon një foto. Kamarjerja kërkon një shtrëngim duarsh. Secili e kërkon një pjesë tënden.

— Xhon Lenon

Të ngjajshme