“T’u dukesh idiot budallenjve është kënaqësi e njerëzve të rafinuar”

29 Prill, 2022 - 9:24 pm

Georges Courteline ka qenë dramaturg, novelist dhe satrisit i shquar francez, i njohur për humorin e tij cinik shkruan KultPlus.

Edhe dramat edhe novelat e tij i përshkon natyra satirike. Atij iu dha Legjioni i Nderit më 1926.

Vdiq në moshën 71-vjecare.

Më poshtë po e sjellim një thënie të këtij autori francez:

“T’u dukesh idiot budallenjve është kënaqësi e njerëzve të rafinuar” /KultPlus.com

Të ngjajshme