U hapë biblioteka “Musine Kokalari”, një hapësirë moderne midis Tiranës (VIDEO)

14 Janar, 2018 - 12:20 pm

Biblioteka “Musine Kokalari” në njësinë nr. 7 ka hapur ambientet e reja për lexuesit, shkruan KultPlus.

Kjo bibliotekë e cila i ka dhënë hijeshi Tiranës, tashmë është e gatshme të pres lexuesit e saj me një hapësirë shumë moderne.

Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe emancipimin e shoqërisë shqiptare, Bashkia e Tiranës, vendosi që njërën ndër bibliotekat e qytetit, ta emëroj pikërisht me emrin “Musine Kokalari”.

Po sjellim një video të publikuar nga i pari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ku tregon pamjen e kësaj biblioteke:

Të ngjajshme