U mbajt takimi letrar Esad Mekuli, “Në kujtim të albanologut Robert Elsie”

16 Dhjetor, 2017 - 5:29 pm

Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës ka organizuar takimin letrar “Esad Mekuli”, ku kësaj radhe u mbajt sesion letrar “Në kujtim të albanologut Robert Elsie”.

Me këtë rast, u tha se vdekja e albanologut të njohur amerikan, Robert Elsie është një humbje e madhe për shqiptarët dhe albanologjinë, shkruan rtv21./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme