займ на карту онлайн потребительский кредит

5 këngët favorite për të fituar sonte në Eurovizion (VIDEO)

12 Maj, 2018 - 2:03 pm

Sonte me fillim prej orës 21:00 mbahet finalja e Eurovizionit 2018.

Festivali më i madh i muzikës evropiane që bashkon mbi 40 shtete evropiane, sonte do të ketë një fitues të radhës.

26 këngë sot do të performojë para miliona njerëzve të cilët bashkë me jurinë profesionale, në një rezultat të ndarë 50-50, do të zgjedhin fituesin.

Më së shumti fitore në Eurovizion ndër vite ka Irlanda.

Këto janë pesë këngët të cilat momentalisht janë favorite për të fituar Eurovizionin. Megjithatë, gjithmonë ka pasur befasi dhe ndoshta një befasi e mirë do të ndodhë edhe sonte.

Të ngjajshme