Adele fitoi mbi 30 milionë euro brenda vitit 2021

28 Dhjetor, 2021 - 9:08 am

Diva e muzikës ndërkombëtare, Adele ka fituar më shumë se 33 milionë euro brenda një viti, nga dy kompanitë e saj.

Përmbledhjet e llogarive të bëra deri më 31 dhjetor tregojnë se këngëtarja kishte të ardhura të mëdha në vitin që publikoi albumin e saj të rikthimit, të titulluar “30”.

Melted Stone Publishing Ltd, e cila u formua në prill të vitit 2011, fitoi para në bankë dhe në dorë në mbi 10 milionë euro. Adele është drejtoresha e vetme e asaj kompanie me emrin e saj të vërtetë Adele Laurie Blue Adkins.

Përveç kësaj, Melted Stone Ltd, e cila u formua në prill të vitit 2008, fitoi para në bankë dhe në dorë në shumën prej mbi 20 milionë euro. Adele është drejtoresha dhe sekretarja e vetme e kësaj kompanie.

Kjo vjen pasi Adele udhëhoqi nominimet për “BRIT Awards 2022”, me katër nominime.

Ajo është gjithashtu e vendosur të fitojë mesatarisht më shumë se 2 milionë dollarë në shfaqje në koncertin e saj të ardhshëm, në Las Vegas Weekends With Adele./abcnews/KultPlus.com

Të ngjajshme