Adele jep koncertin e parë publik pas pesë vjetësh

2 Korrik, 2022 - 6:57 pm

Superylli performoi një set prej dy orësh, në koncertin e saj të parë publik pas pesë vjetësh, transmeton KultPlus.

Adele u kthye në skenë të premten për koncertin e saj të parë të vitit 2022 – dhe shfaqjen e saj të parë publike të epokës së saj si 30 vjeçare – në Hyde Park të Londrës.

Këngëtarja, e cila performoi për herë të fundit në Brit Awards në shkurt, dha një setlist me 18 këngë të mbushura me hite nga të tre LP-të e saj në studio, plus “Skyfall” dhe interpretimin e saj të “Make You Feel My Love” të Bob Dylan.

Ky ishte rikthimi i Adeles pas 5 viteve, derisa ajo u shpreh shumë e lumtur që i pa mbështetësit e saj në koncert. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme