Adelina Ismaili rrëfen rrezikun pas këngës ‘Ushtrinë time do ta bëj’

15 Dhjetor, 2018 - 11:33 am

Adelina Ismaili vite më parë këndoi këngën “Ushtrinë time”, kurse formimi i saj ndodhi pikërisht në ditën kur festoi ditëlindjen.

Në një intervistë për “Klan Kosova”, këngëtarja ka treguar detaje të këngës, ajo zbuloi se ishte vetëm 15 vjeçe kur e shkroi tekstin e kësaj kënge.

Madje, Adelina shtoi se nuk e dinte rrezikun që i kanosej deri në momentin kur e ëma i tregoi se çfarë kishte bërë.

“Isha vetëm 15-vjeçare kur e pata shkruar dhe as vet mirë s’i kam ditur pasojat derisa nëna ime më ka treguar”.

Ajo ndjehet krenare për atë këngë, kurse kontributin për këtë arritje ia dedikon Ibrahim Rugovës.

Të ngjajshme