Adhuruese e traditave shqiptare, Rita Ora u tregon fansave si gatuhet pitja dhe taratori kosovar (VIDEO)

24 Prill, 2022 - 10:28 am

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, nuk heziton asnjëherë që t’i shfaq vlerat e traditat e saj kombëtare, shkruan KultPlus.

Ora së fundmi ka ndarë një recept të famshme të taratorit, si një pjesë e pandashme e tryezës shqiptare, e gjithashtu në video është përfshirë edhe Vallja e Rugovës.

@ritaora How I make fresh kosovan tarator – I like the water from the cucumber makes it’s thinner for me personally but you don’t have to do it my way! Enjoy!! #fyp #foryoupage ♬ Kosova – DJ Gimi-O

Ndërkohë, në InstaStory Rita publikoi një tjetër video, ku tregonte se kishte gatuar edhe piten tradicionale

“Një pite në furrë, byrek tradicional shqiptar”, shkroi Ora.

Se është një adhuruese e ushqimit shqiptar, këngëtarja e kishte treguar atë edhe gjatë koncertit të saj në Kosovë për 10-vjetorin Pavarësisë së Kosovës. /KultPlus.com

Të ngjajshme