Agron Shujaku dhe Ledian Shala me koncert pianistik në Kërçovë

26 Maj, 2021 - 5:58 pm

Agron Shujaku dhe Ledian Shala do të prezantohen me një koncert duet pianistik, ku do të prezantohen vepra të kompozitorëve shqiptar për piano- 4 duar, shkruan KultPlus.

Koncerti do të mbahet në qendrën e kulturës ‘Koço Racin’ në Kërçovë me datën 28 maj me fillim nga ora 19:00.

Nëpërmjet një postimi në Facebook Shujaku ka ftuar të gjithë artdashësit nga Kërçova që të prezantojnë në këtë koncert.

“I lumtur që do të performojmë në koncertin e ardhshëm në Kërçovë . Ftoj të gjithë artdashësit nga Kërçova të prezentojnë në Koncertin pianistik me vepra të kompozitorëve kosovar për piano – 4 duar”, ka shkruar ai./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme