“Ain’t no sunshine” përmes zërit të Mjellma Istrefit (VIDEO)

19 Gusht, 2018 - 6:50 pm

Mjellma Istrefi që shquhet për zërin e saj të veçantë rëndom ka sjellë interpretime të këngëve më të mira të kohës, shkruan KultPlus.

Ajo arriti të depërtoj me muzikën e saj pasi që i solli publikut një version të ri të këngëve të tyre të preferuara ndërsa veçantia e saj vokale dëshmohet edhe në “cover”-in e saj më të ri të këngës shumë të njohur “Ain’t no sunshine” të Bill Withers që u realizua në vitin 1971.

Kënga e fundit e realizuar nga Mjellma Istrefi titullohet “Sight to see” dhe është punuar me tekst dhe muzikë të vetë Mjellmës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme