Alban Skenderaj publikon këngën ‘Jolie’ (VIDEO)

9 Janar, 2021 - 5:39 pm

‘Jolie’ është titulli i këngës më të re të Alban Skënderajt, të cilën e ka publikuar në versionin audio, shkruan KultPlus.

Teksti i këngës është shkruar nga vet Skenderaj.

KultPlus më poshtë ju sjellë videon dhe tekstin e këngës.

JOLIE

Nje shikim si Monisa

befas ti ma dhe

Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees

Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film

Nata me e bukur qe mbaj mend

Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil

dhe mbi leter shkruar emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Syte blu, floket me rrica

Pa fryme me la

Elegancen nga Franca

Zjarrin nga Afrika

Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris

S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend

U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris

Ende duke thirrur emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Asnje mbiemer dhe asnje adrese

Sikur nje foto ta kisha nga ti

Dhe endem si marre neper Paris

Dhe pse e di qe eshte cmenduri

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme