Albulena Jashari synon majën e Festivalit “Kënga Magjike” (VIDEO)

10 Tetor, 2017 - 10:36 am

Kjo këngë është me tekst të Dardan Islamit, e kompozuar nga Agron Peni e me orkestrim të Florent Boshnjakut, shkruan KultPlus.

Ajo është prezantuar së fundi në mesin e debutantëve për Festivalin e Muzikës “Kënga Magjike”, që mbahet tash e sa vite në Tiranë, dhe juria e këtij festivali tashmë i kanë dhënë sinjalin e parë për të vazhduar garën në këtë festival, shkruan KultPlus.

Bëhet fjalë për këngëtaren kosovare Albulena Jashari e cila është prezantuar me këngën “Njerëzit”.
Kjo këngë është me tekst të Dardan Islamit, e kompozuar nga Agron Peni e me orkestrim të Florent Boshnjakut.

Juria e përzgjedhjes së këngëve të këtij edicioni kanë vlerësuar lartë performancën e Albulena Jasharit, por edhe për këngën kanë pas vlerësim tejet profesional./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme