Albumi ‘Anima Rara’ i Ermonela Jahos nominohet nga ‘Opus Klassik’ në Gjermani

5 Qershor, 2021 - 5:58 pm

Albumi ‘Anima Rara’ e sopranos së njohur Ermonela Jaho është nominuar për dy çmime nga “Opus Klassik’ , transmeton KultPlus.

“Opus Klassik” është një vlerësues muzikor gjerman për personalitete dhe prodhime nga fusha e muzikës klasike.

‘Këngëtarja e vitit’ dhe ‘Albumi vocal solo’, janë dy nominimet që ka marrë soprano Jaho.

Thank you OPUS KLASSIK for distinguishing the Anima Rara CD with two nominations: 1) Singer of the year @ermonelajaho 2)…

Posted by Ermonela Jaho on Saturday, June 5, 2021

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ermonela Jaho ne Facebook, e cila shprehet se ndihet e privilegjuar nga ky vlerësim./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme