Albumi ‘Future Nostalgia’ vazhdon të thyejë rekorde, Lipa po shijon suksese të mëdha

7 Prill, 2022 - 5:32 pm

Kur janë bërë 2 vite që këngëtarja Dua Lipa ka lansuar albumin e saj “Future Nostalgia”, albumi po vazhdon që të thyejë rekorde të jashtëzakonshme, shkruan KultPlus.

“Future Nostalgia” ka kaluar tashmë 2 vjet në tabelën e Billboard 200.

Është albumi i parë i një gruaje i publikuar këtë dekadë që arrin këtë moment historik.

Përmes revistës “Billboard” publikohen edhe popullariteti i këngëve dhe albumeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në përgjithësi në botë.

Në anën tjetër, Lipa është duke e mbajtur këtë vit turneun nëpër ShBA dhe Evropë të albumit “Future Nostalgia”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme