Alicia Keys do të drejtojë ceremoninë e 61-të të çmimeve Grammy

16 Janar, 2019 - 5:30 pm

Alicia Keys do prezantojnë çmimet ”Grammy Awards” këtë vit.

“Unë e di se çfarë ndjen kur je në skenë dhe do ta sjell atë energji”, tha fituesja 5 herë e Grammy, në një deklaratë të martën.

“Jam shumë e emocionuar që do jem prezantuese e ceremonisë në mbrëmjen më të madhe të muzikës, që feston kreativitetin, fuqinë dhe magjinë. Jam veçanërisht e gëzuar për të gjitha gratë e nominuara këtë vit”, tha Alicia Keys.

Kjo do të jetë hera e parë që këngëtarja do prezantojë një shfaqje.

Me më shumë nominime këtë vit janë reperët Kendrick Lamar dhe Drake. Të dy kryesojnë me 8 dhe 7 nominime, respektivisht , shkruan ata.

Gjithashtu janë të nominuara edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Çmimet ”Grammy Awards” do jepen në CBS më 10 shkurt./ KultPlus.com

Të ngjajshme