ANDRRA me koncert live në festivalin Pop-Kultur në Berlin

22 Gusht, 2017 - 12:05 pm

Këngëtarja shqiptare Fatime Kosumi e cila tashmë ka formuar grupin e saj ANDRRA, grup ky i cili po rezulton si shumë i suksesshëm e sidomos me këngën “Kalle Llamen”, po vazhdon të jetë aktive, shkruan KultPlus.

‘ANDRRA’ e cila jeton në Gjermani prej kohësh, tashmë do të jetë edhe pjesë e festivalit ‘Pop-Kultur’ në Berlin.

Pop-Kultur, është një festival ndërkombëtar me mbi 70 koncerte, Dj-Sets, biseda dhe filma, që fillon nesër dhe zgjatë deri më 25 gusht në Kulturbrauerei në Berlin.

“Jemi të lumtur të njoftojmë se ne do ta bëjmë EP-në e sapo lëshuar ‘PALINË’ për herë të parë atje”, thuhet në njoftim nga ‘ANDRRA’.

ANDRRA do të performojë në këtë festival krahas artistëve të mrekullueshëm, si GAIKA, Young Fathers dhe ABRA.

Koncerti do të mbahet më datë 25 gusht duke filluar nga ora 20:00 në Berlin Kulturbrauerei. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme