Antigona e kujton Muharrem Qenën në përvjetorin e vdekjes

25 Shtator, 2018 - 11:25 am

Vajza e tij e ka kujtuar sot në mëngjes me një gjest që nuk krahasohet me emocionin e vërtetë.

Antigona Qena, vajza e Muharrem Qenës, sot e ka kujtuar legjendën e artit shqiptar, në përvjetorin e vdekjes.

“Momenti shkrihet në kujtime,mallëngjyese në një ditë si kjo.
Një jetë e pasur nuk shuhet,vetëm se admirohet, por … sa herë lagjës kalojë nuk mundem pa u pikëllu…” ka shkruar Antigona Qena.

Me 25 shtator të vitit 2006 Muharrem Qena ndërroi jetë në Prishtinë.

Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si regjisor, producent, këngëtar, dhe skenarist. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme