Anxhela Peristeri dhe Gjon’s Tears në mesin e pesë vokalistëve më të mirë të ‘Eurovision’

29 Dhjetor, 2021 - 9:19 pm

Dy këngëtarë shqiptarë janë nominuar për çmimin e vokalit më të mirë të edicionit të fundit të “Eurovision”, shkruan KultPlus.

Anxhela Peristeri dhe Gjon’s Tears janë në mesin e pesë të nominuarve për të fituar çmimin e vokalistit/es më të mirë në Eurovision vitin e kaluar.

Peristeri, këngëtarja e njohur nga Shqipëria, ka përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision vitin e kaluar.

Derisa, Gjon’s Tears, këngëtari shqiptar përfaqësoi Zvicrën në këtë garë, ku fituesi do të bëhet i ditur sot. /KultPlus.com

Të ngjajshme