Apple dhe Spotify zbulojnë këngët më të dëgjuara të vitit 2021

1 Dhjetor, 2021 - 4:30 pm

Yjet e popit Ed Sheeran, Taylor Swift dhe Bad Bunny ishin ndër artistët më të transmetuar të vitit 2021, sipas shifrave nga Apple Music dhe Spotify, transmeton KultPlus.

Por ishte e sapoardhura Olivia Rodrigo ajo që zuri vendin e parë në MB – me himnin e saj punk-pop Good 4U ku u shfaq si kënga më e luajtur në të dy shërbimet.

Globalisht, hiti i saj debutues ‘Drivers License’ ishte kënga më e madhe për përdoruesit e Spotify.

Publiku i Apple preferoi pop-in e shkëlqyeshëm të BTS, kënga e së cilës Dynamite ishte kënga më e luajtur e vitit.

Fillimisht e lëshuar në vitin 2020, kënga Dynamite nuk arriti të hynte në pesëshen më të mirë të Spotify – me sa duket sepse shërbimi i transmetimit u lançua vetëm në Korenë e Jugut vendase të grupit këtë vit (pa opsionin e shërbimit të tij të njohur, falas të financuar nga reklamat)./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme