Artemida Qarri nesër me koncert në Shkup së bashku me Orkestrën e Filharmonisë së Maqedonisë

Qershor 13, 2018 - 6:00 pm

Pianistja Artemida Qarri këtë të enjte do të interpretoj së bashku me Orkestren e Filharmonisë së Maqedonisë në Shkup, shkruan KultPlus.

Pianistja dhe Orkestra e Filharmonisë së Maqedonisë do të dirigjohen nga Sasho Tatarachevski. Në këtë koncert do të luhet vepra “piano concerto nr.2” e D.Shostakovicit.

Koncerti do të filoj nesër duke filluar nga ora 20:00 në Makedonska Filharmonija në Shkup./ KultPlus.com

Të ngjajshme