Audicioni me këngën e njohur shqipe në ‘The Voice’ të Ukrainës (VIDEO)

6 Prill, 2018 - 5:14 pm

Në sezonin e 8’të të Voice of Ukraine, një kandidate ka zgjedhur që në paraqitjen e parë kur edhe bëhet përzgjedhja nga ‘trajnerët’, të paraqitet me këngë shqipe.

Madiya Bodnaruk ka zgjedhur që rrugëtimin e saj në The Voice of Ukraine ta fillojë me këngën “Nëntori” nga Arilena Ara.

Edhe pse u pëlqente paraqitja, profesionistët në juri vazhdimisht pyesin se në cilën gjuhën po këndonte vajza simpatike dhe me vokal unik. Pjesë e jurisë është edhe Jamala – fituesja e Eurovizionit me këngën “1944”, shkruan KultPlus.

“Nëntori” nga Arilena Ara mbetet një këngë e njohur tanimë në estradën shqiptare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme