Ava Max publikon këngën më të re “Million Dollar Baby” (VIDEO)

3 Shtator, 2022 - 12:30 pm

Këngëtarja Ava Max është një nga talentet më të suksesshme në tregun ndërkombëtar të muzikës, shkruan KultPlus.

Artistja me origjinë shqiptare ka publikuar këngën e saj të re me titull “Million Dollar Baby”, e cila është ritmike e zhanrit pop dhe në vetëm pak kohë është dëgjuar nga një numër i madh njerëzish në gjithë botën.

Kënga është ndër të parat që ajo publikon nga albumi i saj i dytë në ardhje, e që mban emrin “Diamonds & Dancefloors”.

Ava Max në videon muzikore të këngës së saj më të re ka sjell një performancë të veçantë dhe kjo është një nga arsyet pse projektet e saj renditen gjithmonë në vendet e para të klasifikimeve muzikore dhe priten me shumë interes nga publiku.

Artistja, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi po vazhdon të jetë e suksesshme në tregun ndërkombëtar të muzikës.

Kujtojmë se pak ditë më parë ajo ishte e ftuar në ceremoninë e madhe të ndarjes së çmimeve, “MTV Video Music Awards”, pjesë e së cilës ishte edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha. / KultPlus.com

Të ngjajshme