Avril Lavigne nderohet me yll në “Walk of Fame” në Hollywood (FOTO)

2 Shtator, 2022 - 11:30 am

Avril Lavigne mori yllin e saj në “Hollywood Walk of Fame” të mërkurën, që përkoi gjithashtu me 20 vjetorin e albumit të saj debutues ‘Let Go’, transmeton KultPlus.

Gjatë ceremonisë, pionierja e pop-punk-ut reflektoi në udhëtimin e saj të parë në Los Angeles në moshën 16-vjeçare, dhe hera e parë që ajo pa shtegun e famshëm të linjës me yje. Madje, ajo shfaqi një foto të vetes së saj adoleshente nga ai udhëtim, e veshur me një kapuç marine të zbukuruar me fjalët “Skateboarding është një krim” dhe bëri një ndryshim të shpejtë të papritur në të njëjtin xhup në mes të fjalimit.

“Sot, më pëlqen të bëj muzikë më shumë se kurrë,” tha këngëtarja nga podiumi, sipas Variety. “Ndihem shumë e frymëzuar dhe shpresoj që 16-vjeçari tjetër nga qyteti i tyre i vogël që vjen në Hollywood një ditë, plot shpresa dhe ëndrra, ta shohë këtë yll dhe të mendojë me vete: ‘Oh zot, edhe emri im mund të jetë atje një ditë’, sepse mundet. Çfarë 20 vitesh të mahnitshme, dhe mezi pres 20-të vitet e ardhshëm! Shkojmë!”

Në ditën e madhe të Lavigne morën pjesë edhe i fejuari i saj Mod Sun, bashkëpunëtori dhe shoku i turneut “Bois Lie”, Machine Gun Kelly, producenti i Love Sux John Feldmann, Good Charlotte’s Joel Madden, Ryan Cabrera, Jxdn dhe bashkë-shkrimtari Lauren Christy.

Muajin e kaluar, Lavigne dhe Kelly publikuan një version akustik të albumit të tyre i cili u publikua në muajin shkurt. Në fillim të kësaj vere, Lavigne u kthye gjithashtu në vendin ku shkrepi kopertinën e albumit të ‘Let Go’ të vitit 2002 për të rikrijuar momentin.

Më poshtë gjeni fotot nga ceremonia në ‘Walk of Fame’ të Lavigne. / KultPlus.com

Të ngjajshme